<wbr id="eq7pj"><object id="eq7pj"><sup id="eq7pj"></sup></object></wbr>

  за нас

  XINFU TECHNOLOGY (CHINA) CO, ЛИМИТИД има голема база за производство на батериите во Кина и во странство, фокусира??и на Р иД, производството и продажба на производите на батери?ата. Главните производи се моторски батерии, соларни батерии, UPS батерии, енергетски батерии, батерии на електрична возила, Домашните енергетски системи, категориите на производите вклучуваат батерии на олово-Ациидот, батерии на литиумот, итн. Претпри?атието има целосен ланец за производство на батери?ата, може да обезбеди стабилна. Висококвалитетни актериски производи и услуги за глобалните клиенти. Животот на батери?ата е општо 300 пати на полна полна и испушта?е. Батери?ата е еден вид на потрошувачки, а цената е висока. Затоа, неопходно е да ?а користите и одржите батери?ата правилно и да го продолжете сво?от живот за да го користите с? на?добро. Животот на батери?ата обично се пресметува врз основа на бро?от на пати што е целосно наполнета и испушта?е на батери?ата. 300 пати се пресметани врз основа на намалува?е на капацитетот на батери?ата на 75 отсто од номиналниот капацитет. Овие податоци се многу важни биде??и корисникот нема да ?а напла?а батери?ата кога е само 75% од капацитетот, Но ?е го напла?а само кога нема начин да го користи. Во ово? момент, капацитетот на батери?ата се намали на 40 отсто од номиналниот капацитет, што значи дека постои преку испушта?е. Затоа, за да го продолжува животот на актери?ата, неопходно е да се извршува одредена одржува?е: Процесот на лекува?е започнува откако ?е биде испуштен батери?ата, а очигледно лекува?е ?е се случи 12 часа подоцна. Времето наполнува?е може да го отстрани малиот лек. Ако батери?ата не е наполнета на време, Сулфуризираните кристали ?е ги собираат и ?е ги блокираат црвените микрофори во батери?ата, Зголемува?е на внатрешниот отпор на батери?ата и намалува?е на услугите на батери?ата. Времето за додаток на водата: батери?ата е диза?нирана со слабо решение, ко?а ?е предизвика еволуци?а на гас за време на напла?а?ето, Води до постепено намалува?е на електролитната дистилирана вода во батери?ата додека не се исуши. Ова ?е го намали капацитетот на батери?ата, па затоа е неопходно да се додаде дистилирана вода во времето. Ако батери?ата е бесплатна одржува?е, можеш да го погледнеш покривката на батери?ата и безбедносниот вентил. Ако белата ди?афрагма на батери?ата е целосно сува, треба веднаш да наполниш вода. За обични оловни батерии може да се провери нивото на водата. Ако нивото на електролите е под стандардната лини?а, треба да се додаде дистилираната вода.

  Гледа? Пове?е

  Вести

  Зошто е лесно да се наплати батерии во лето? Седумте методи за напла?а?е кои на?многу ?а повредуваат батери?ата, немо?те да се измамите!


  Литиумот батери?ата за складира?е на енерги?а постепено стана нов излез за претприемача

  Чине? енергетски мрежи: Пазарот за батери?ата на литиум се зголемува и недостатоците се зголемуваат.


  Излезе дека има толку многу видови литиумски батерии за соларните улични светла. Види каква батери?а користите за соларни светилки

  Посто?ат различни видови на сончеви улични светла, а има многу модели на соларни литиумски батерии што се совпа?аат. Батериите на сончевата светлина литиум се поделени во две категории во поглед на матери?али: Тернарски литиум батерии и литиумски железни фосфати.


  Колку е добра за батери?ата на УАВ?

  Со зголемената апликаци?а на УАВ, УАВ производителите ?е ?а диза?нираат соодветната УАВ батери?а и спецификаци?а според употребата на производот и позици?ата на пазарот.


  Услови на употреба на 12v поплавената активна батери?а за воден цид

  12В поплавената актери?а за оловни цид припа?а на подобрува?ето на внатрешната структура на конвенционалните батерии на олов цид. За да не?зината складирана батери?а, исто така, може да ?а постигне целта на без одржува?е.


  Колку време е потребно да се напла?аме на водена киселина.

  Времето за напла?а?е на водена киселина на моторскиот поплавен е не помалку од осум часа и не пове?е од 12 часа.


  Како функционира 12v поплавена батери?а со цид

  Двете плочки од 12v-поплавната батери?а за оловни цииди се вметнати во решението сулфурско киселина за да генерираат. Налог со хемиски промени.


  Гледа? Пове?е

  激情综合色综合啪啪五月丁香_丁香六月月啪啪激情综合色_婷婷五月激情综合俺也去丁香五月_天天综合色天天综合色HD_影院 边摸边吃奶边做很爽视频男女 人妻系列影片无码专区50 日韩精品亚洲人成在线观看 狠打光屁股SM打到哭视频 无人区视频在线观看免费高清视频 羞耻捆绑折磨调教白丝袜美女网 公交车被多男摁住灌浓精在线观看 人妻中文字幕AV无码专区 国产乱人伦偷精品视频色欲 萌白酱在椅子喷水JK制服 白丝被绑双腿憋尿SM调教 无码中文亚洲AV吉吉影音 野花香在线观看免费观看大全 猛男裸体黄网站18禁免费看 夜夜躁狠狠躁日日躁AAB 捆绑白丝JK震动捧喷白浆 公交车上~嗯啊被高潮视频软件 久久精品无码专区2022 欧美日韩精品无码免费毛片 欧美综合自拍亚洲综合图区 无码专区丰满人妻斩六十路 久久精品无码专区免费首页 国内精品伊人久久久久影院 亲胸揉胸膜下刺激视频在线 中文字字幕在线无码中文无码 精品人妻无码专区在线视频不卡 男女生爽爽爽视频免费观看 公交车扒开稚嫩挺进去小说 真人女荫道口100种图片 偷窥美女澡堂洗澡偷拍BD 香港经典A毛片免费观看播放 公交车上忘穿内裤揉到高潮 陆诗琪陈叔的小说免费阅读最新 免费SM羞辱调教视频网站 公么把我次次送上高潮小说 在教室里撕了校花白丝小说 成人三级视频在线观看不卡 又大又黄又爽又色少妇免费 私人VPS一夜爽毛片免费 无遮挡吃胸膜奶免费看视频 亚洲AV日韩AV高潮噴潮无码 2020女厕偷拍九名美女 无码18在线网站成人网站 极致凌虐被迫高潮SM在线观看 HAO123网址导航官网 性XXXA办公室XXX公交车 成人看片黄APP免费看软件 人妻少妇精品视中文字幕国语 野花社区影视在线WWW官网 美女扒开腿让男人桶爽APP免费看 日韩精品区一区二区三VR 女仆被捆绑着SM调教视频 制服丝袜无码中文字幕第1页 男女做爰动态图高潮GIF 第17章诱骗开嫩苞的小说 亚洲AV日韩AV成人AV 免费看美女被靠到爽的视频 日本真人边吃奶边做爽电影 真人新婚之夜破苞第一次视频 赵旭李晴晴小说完整版免费阅读最新 <文本链> <文本链> <文本链> <文本链> <文本链> <文本链>